21 let zkušeností Více než 600 realizovaných projektů

Koupelny na klíč

Ke každé koupelně přistupujeme individuálně. Snažíme se zákazníkovi nabídnou takové dispoziční řešení, kde je v rovnováze užitek i požitek z nové koupelny. 

Více informací

méně je více

Sice máme dlouhé dodací lhůty, ale je to tím, že máme rozpracované jen to, čemu se můžeme věnovat na 100% a tím odevzdat profesionální práci. Užší specializace na koupelny nám otevírá příležitosti jak více využívat stále se objevující moderní technologie, které mohou Vaši nové koupelně dát punc nadčasovosti.

Více informací

Rekonstrukce bytů

Rekonstrukce koupelny bývá nezřídka součástí přestavby celého bytu. Proto nabízíme naše služby i na rekonstrukce bytů. Řemeslně pokryjeme všechny práce v bytě a to na co se necítíme, na to máme subdodavatele, na které se můžeme spolehnout. 

Více informací

Panelákové koupelny

Rekonstrukce panelákové koupelny bývá nezřídka součástí přestavby celého bytu. Proto nabízíme naše služby i na rekonstrukce bytů. Řemeslně pokryjeme všechny práce v bytě, popřípadě využíváme subdodavatele, na které se můžeme spolehnout. Drtivou část přestavby, však realizujeme ve vlastní silami a ve vlastní režii.

Rekonstrukce panelákové koupelny či celého bytu je nemalý zásah do chodu domácnosti. Před samotnou realizací se Vás napadne mnoho dotazů jak, kdy, proč apd. Nahlédněte proto do sekce "Časté dotazy". Zde najdete užitečné odpovědi na nejčastější doatzy zakazníků.  

 

První schůzka u Vás doma.

Vše začíná schůzkou po telefonické dohodě ideálně na místě rekonstrukce koupelny. Od Vás, jako zákazníka,  potřebujeme vstupní informace o dispozici koupelny či potřeby využití.  Což povětšinou obnáší rozhodnutí, zda bude v koupelně sprchový kout nebo vana nebo  jaký bude systém wc. Zda volně stojící nebo skrytý modul se závěsným wc. Další důležitou informací je rozsah přestavby.  Nová kuchyňská linka, podlahové krytiny nebo např. truhlářské práce – vestavné skříně do chodby apd. Na základě těchto informací můžeme začít vymýšlet dispoziční a technické řešení Vaší nové koupelny a wc. Ačkoli jsou panelákové byty prakticky stejné, nezřídka se podaří najít originální řešení na míru daným podmínkám.  Na základě této schůzky Vám vypracujeme rámcový rozpočet. Po odsouhasení předběžné ceny můžeme začít dopřesňovat vybavení a domluvit termín rekonstrukce koupelny.

Ještě před vlastní realizací je dobré upozornit sousesdy informační cedulí na viditelném místě. Ceduli si můžete stáhnou a vytisknout zde.

Průběh vlastní realizace:

Den 1. a 2.  – hrubé práce

Vše začíná většinou v ponděli ráno okolo 7.30hod odstraněním stávajícího umakartového jádra, vyklizením prostor, likvidací podlahových krytin. Veškerý nashromážděný odpad odvezeme a ekologicky uložíme. Následně postavíme dělící příčky.  Tyto konsturkce je možné vybudovat buď pomocí sádrokartonových konstrukcí nebo vyzdít z lehčených porobetonových prvků Ytong a Porfix. Příčka oddělující kuchyň a koupelnu je většinou o tl. 100mm. Ostatní příčky zhotovujeme v tl. 75 mm. Již v této fázy rekostrukce koupelny je potřeba vědět jaké budou dveře a zárubně. Ocelové zárubně se instalují už v tento moment. Obložkové zárubně jsou montována až na uplný závěr rekonstrukce. V poslední době je stále populárnější prosvětlení koupelny pomocí luxfer. Jde o jednoduché řešení jak dostat do koupelny denní světlo.

Den 3. a 4.  – elektroinstlace, vodoinstalace, odpadní potrubí, ventilace, reinstalace plynu

Každý má dělat to v čem je doborník. Proto rozvody elektroinstalace přenecháme elektrikářům. Nové prostory jsou osazeny novými kabely a instalován nový domovní rozvaděč dle platných norem. Stávající rozvod elektro po bytě je dopojen do nového rozvaděče. My se můžeme mezitím současně věnovat rozvodům vody a odpadnímu potrubí. Vodovodní potrubí montujeme z těpelně svařovaných plastových trubek PPR. Odpadní potrubí instalujeme systém HT, což jsou plastové trubky s gumovými manžetami.  Plynové potrubí do kuchyně nám montují specialisté z lisovaných měděných trubek. Nové ventilační potrubí zaustíme speciální redukcí do stávající ventilační šachty. Následně jej rozvedeme hlinikovými fexi hadicemi do koupelny, wc a kuchyně.

Den 5. – začištění konstrukcí a příprava pro obkadačské práce

Veškeré zhotovené instalace zednicky začistíme. Pakliže je součástí projektu  podomítkový modul wc, tak v  tento moment jej můžeme instalovat. Díky 16 letům praxe s rekonstrukcemi panelákových jader, disponujeme unikátním systememe rozebíratelné zadní stěny wc. Za dodržení několika podmínek je následné rozebrání  a opětovné zadělání otázkou několika desítek minut. Jedná se o čistě montážní záležitost. Žádné sekání, bourání apd. Toto naše řešení oceníte v mometně potřebného zásahu do panelákové šachty. Následuje provedení hydroizolačního nátěru stěn v koupelně a vyrovnání podlah.Současně jsou zastěrkovány ostaní stěny a připarveny pro štukatérské práce.

Den 6. a 7. – obkladačské práce, štukatérské práce

Je tu druhé pondělí a rekonstrukce se přehoupla do druhé poloviny.Tyto dny se zabýváme obkladačskými pracemi dle zadání či grafického návrhu, který můžeme také zařídit. Není, ale nic vyjmečného, kdy nám zákazník zadá pouze serii obkladů. Rozvržení a pokládka je pak na našem citu a zkušenostech. Kladné reference mluví za vše.

Den 8. – instalace sanitární techniky,  montáž stropů

V tyto dny, kdy už je obloženo, usadíme vanu nebo sprchovou vaničku dle záručních požadavků výrobce. Provedemo obezdívku a obložíme. Dlažbu jsme položili včera. Výška obkladů je již daná a proto můžeme namontovat stropy. To je možné bud pomocí impregnovaného sádrokartonu  nebo minerálních podhledů. V obou případech zabereme cca 10 cm pod původním stropem.

Den 9. - jdeme do finále

Tento den je nejdůlěžitější  z celých 10 dnů rekonstrukce koupelny. Dnes  musí být hotovy všechny procesy, které musí zasnout. Tzn. Dolepit obklady, vyspárovat, zhotovit sillikony. V okolních prostorách kompletujeme zařizovací předměty či dokončujeme zednické práce.

Den 10. – finále - kompletace

Dnes je na pořadu namontování zařizovacích předmětů. Umyvadla, zrcadla, sprchového koutu nebo zástěny na vanu, toalety, umyvátka na wc, vodovodních baterií, připojení pračky. Elektrikáři zkompletují osvětlení a zásuvky. Přijdou jěště jednou po manontování kuchyně. Následně po nich přijede revizní technik elektro, který celou elektroinstalaci posvětí svojí zprávou bez závad.

Z naší strany je tedy hotovo. A vzhledem k tomu, že v drtivé většině případů nepožadujeme zálohy, je toto moment, kdy fakturujeme 90% odsouhlasené rozpočtové ceny. Vždy něco zůstane k dodělání. Většinou v souvislosti s dalšími činostmy v bytě. Zbývajících 10 % rozpočtové ceny společně s vyučtováním celku doplatí zákazník po úplném dokončení díla.

 

Proč rekonstrukci koupelny od nás?

  • Od počátku do konce jednáte s jedním člověkem.
  • Zařídíme veškerou potřebnou administrativu pro realizaci koupelny nebo bytového jádra.
  • Standartní koupelnu zrekonstruujeme do deseti pracovních dnů.
  • Nabízíme 4 letou záruku na naši práci podloženou smlouvou o dílo.
  • Disponujeme všemi řemesly potřebnými k vlastní realizaci koupelny na klíč.
  • Spolehlivost v dodržování termínů rekonstrukce.
  • Realizace koupelny "na klíč", podle představ a potřeb klienta.
  • Máme dlouhodobou praxi s více než 500 realizovanými zakázkami & spokojenými klienty.
  • Cenová kalkulace je kompletní, bez dalšího navyšování.
  • Kontaktujte nás pro více informací nebo sjednání realizace.

Fotogalerie panelákových koupelen

 

 

Koupelny v RD Panelákové koupelny